VE ZNAMENÍ KONÍ, KOL  A ANTUKY

VE ZNAMENÍ KONÍ, KOL A ANTUKY

Dopravíme Vás na požádání z Jičína, Nové Paky i LázníBělohrad. Provozujeme půjčovnu kol i sportovních potřeb. Nabízíme projížďky na našich koních. Vozíme zdarma děti na ponících. Pronajímáme antuková hřiště na volejbal či tenis. Máme k dispozici dětské hřiště s trampolínou.

KAM NA KOLE NEBO PĚŠKY? 

Cykloturistika - tipy:

 1. Dřevěnice – Jinolické rybníky - Dřevěnice (26 km, nenáročná cesta malebnou přírodou Českého ráje): Dřevěnice – Radim – Studeňany – Železnice – Zámezí (před obcí jediné větší stoupání cca 400 metrů) – Jinolice – Jinolické rybníky (občerstvení).

 2. Dřevěnice – Lázně Bělohrad – Nová Paka – Dřevěnice (26 km, příjemná vyjížďka s jediným náročnějším stoupáním ve Valdově): Dřevěnice – Dřevěnice Na špici – Lužany – Choteč – Lázně Bělohrad (hned za železničním přejezdem doleva) – Lány – Valdov (táhlé stoupání cca 500 metrů, kolo lze vytlačit) – Nová Paka (na začátku města zahnout doleva do ulice O. Zeminy a navazující J. Grafka, na křižovatce ve tvaru „T“ zahnout doleva do ulice U teplárny a po ní pokračovat do ulice Na Cihlářce – přejet kolmo hlavní silnici do Krkonoš a několik set metrů projet lesíkem až k asfaltové silnici: na ní uhnout doleva) – Zlámaniny – Česká Proseč – Úbislavice – Stav – Dřevěnice Na špici).

 3. Dřevěnice – Radim – Klepanda – Ploužnice – Tábor – Dřevěnice (32 km, určeno pro pokročilejší cykloturisty, obsahuje náročnější stoupání na Klepandu a na Tábor): Dřevěnice – Radim – Lháň (na křižovatce doprava) – Újezdec (náročnější stoupání cca 1,5 km) – Klepanda (o víkendu občerstvení) – Žďár u Kumburku – Ploužnice (občerstvení) – Chlum – Tábor (náročnější stoupání na vrchol kopce; občerstvení) – po stejné trase zpět.

 Pěší turistika – tipy:

 Na zříceninu Bradlec a zpět, 12 km - žlutá značka: Dřevěnice – Dřevěnice, rybník Hlíza – Tužín – Újezdec (tam přejít na modrou) – zřícenina Bradlec – Klepanda (o víkendu občerstvení).

Na zříceninu Kumburk a zpět, 16 km - začátek žlutá, pak modrá značka: Dřevěnice – Dřevěnice, rybník Hlíza – Tužín (na začátku obce přejít na modrou značku) – Zboží (tam přejít na zelenou) – Skalka pod Kumburkem (tam přejít na červenou) – rozcestí pod Kumburkem (tam přejít na žlutou) – Kumburk - případně Klepanda (o víkendu občerstvení) - zpět buď stejnou cestou, nebo se vrátit přes Bradlec (viz předešlá trasa).

 Ke Kostelíčku na Stavu a tvrzi Mokřice a zpět, 10 km – začátek žlutá, pak zelená značka): Dřevěnice – Dřevěnice, Na Budách – Stav (tam přejít na zelenou) – Stav, U kostelíčka (tam přejít na červenou) – tvrz Mokřice – po stejné trase zpět.